Poprvé do školky

Co do školky

  1. Bačkůrky – se světlou podrážkou, s pevnou patou (bez přezek). Ne pantofle.
  2. Oblečení do třídy – takové, kterému nebude vadit případné zašpinění barvičkami či jídlem, bez složitého zapínání. Oblečení, které dítě zvládne samostatně svléknout a obléknout. Předcházíte tak stresu zklamání dítěte z toho, že tyto úkony nezvládá stejně dobře jako jeho noví kamarádi. Oblečení by mělo být především pohodlné. Doporučujeme tričko s krátkým rukávem, ponožky a tepláčky, legíny. Děvčata mohou mít sukýnku nebo zástěrku.
  3. Oblečení pro pobyt venku – z hygienických důvodů je nutné, aby děti měly jiné oblečení do třídy a jiné na pobyt venku. Na děti čekají každodenní procházky, proto je nutné mít  vhodnou obuv a převlečení, které je třeba vybírat s ohledem k ročnímu období.
  4. Odpolední odpočinek – je pravidelnou a nutnou součástí denního režimu školky. Pokud bude Vaše dítě ve školce odpočívat, je třeba pyžamko, nebo noční košilka   ( plyšáčka na spaní si vyberou děti ve školce).
  5. Náhradní oblečení – vložte do zelené tašky v šatně. Stačí spodní prádlo, ponožky, tepláčky/legíny, tričko.

VŠECHNY VĚCI PODEPSANÉ A OZNAČENÉ!! Nespoléhejte na to, že si Vaše dítě své věci dobře pozná. V šatně je 25 dětí a proto pravděpodobnost, že vaše bačkůrky, ponožky, trička a tepláky budou mít minimálně dvojníka, je opravdu vysoká.